Najkrajšie skialpové trasy Európy

Kam vyraziť, Skialp

Najkrajšie skialpové trasy Európy

Silvretta Traverse zlyžovanie

Ak používate lyže aj na šlapanie voľným terénom a pripravená zjazdovka nie je pre váš zjazd to pravé orechové, máme pre vás pozvánku na najkrajšie skialpingové trasy Európy. Vyberú si z nich začiatočníci, pokročilý a jedna je aj pre profesionálov. Ponorte sa s nami do krajiny snehu, ľadu a majestátnych vrcholov.

Silvretta, Rakúsko

Vhodné pre začiatočníkov

Pohorie Silvretta sa tiahne pozdĺž Rakúsko-Švajčiarskej hranice, južne od St. Anton. Celý masív je pokrytý jemným ľadovcovým terénom, prívetivým pre Skialpinizmus. Vrcholy sa pohybujú medzi 3000 a 3300 m. n. m. s množstvom horských chát, ktoré poskytujú plný servis od pohodlia, cez teplú sprchu, dobré pivo až po očarujúcu atmosféru. Dĺžka každého dňa v teréne sa pohybuje medzi 5 až 8 hodinami, prekonávate od 600 do 1000 výškových metrov vzostupu a zjazdové úseky dosahujú sklon 30°.

Dolomites Circuit – Taliansko

Vhodné pre začiatočníkov

dolomites-circuit

Dolomity sú jedinečným miestom, kde môžte vyskúšať skialpinizmus prvýkrát.  Tento masív sa nachádza na severovýchode Talianska. Vyznačuje sa tiahnúcimi sa údoliami a majestátnymi vápencovými skalami. Skialpinistické túry sú ale len časťou pôžitku tohto kraja. Dolomity sú takisto výnimočným miestom pre dobré jedlo, kultúru a pohostinnosť. Mnoho sediel, cez ktoré sa v Dolomitoch prechádza, boli strategicky dôležité už počas 2. svetovej vojny, čoho dôkazom sú niektoré ferraty a opevnenia. Dĺžka každého dňa sa pohybuje medzi 5 až 8 hodinami, prekonávate od 600 do 1000 výškových metrov vzostupu a zjazdové úseky dosahujú sklon 35°.

Národný park Queyras – Francúzko

Vhodné pre pokročilých

queyras

Národný park Queyras sa nachádza juhovýchodne od Briançon, medzi Les Ecrins, la Meije a Monte Viso na talianskej strane. Táto trasa, ktorá začína v Saint-Verano, jednej z najvyšších obcí Európy, a končí v Abriès, vám dáva možnosť preskúmať tento krásny národný park. Priľahlé dediny sú ponorený do histórie a samotný park je známy hlavne svojou bohatou faunou a flórou. Smrekové lesy a tiahle svahy s ľahkým prechovým snehom sú ideálnym miestom pre lyžiarsku turistiku.

Táto oblesť je vhodná pre pokročilých lyžiarov s predchádzajúcimi skúsenosťami. Dĺžka každého dňa sa pohybuje medzi 4 a 8 hodinami s prekonávaním od 500 do 1000 výškových metrov vzostupu a svahy majú sklon do 35°.

Berner Oberland – Švajčiarsko

Vhodné pre pokročilých

berner-oberland-skialping

Berner Oberland sa nachádza v centrálnom Švajčiarsku kantón Bern a jeho scenérie patria medzi najkrajšie v celých Alpách. Väčšina trás prechádza cez ľadovce s možnosťou dosiahnutia vrcholov až 4000 m. n. m. Oblasť je obzvlášť vyhľadávaná na konci zimnej sezóny, pretože na týchto miesach vás nikdy sneh nesklame.

Trasy vyžadujú zdatných lyžiarov až expertov hlbokého snehu s predchádzajúcimi skúsenosťami lyžiarskej turistiky. Dĺžka každého dňa sa pohybuje medzi 4 a 5 hodinami. Väčšina zjazdov nie je nijako zvlášť strmá, ale prítomné je vždy vysoké horské nebezpečenstvo.

Haute Route – Francúzsko / Švajčiarsko

Vhodné pre expertov

haute-route-svajciarsko-skialping

Haute Route je klasická cesta, ktorú by mal každý nadšenec skialpinizmu aspoň raz v živote prejsť. Trasa trvá päť až šesť dní a prechádza cez obrovské ľadovce a strmé priesmyky, takže ste v neustálej zmene perspektívy krásnej scenérie.

Trasa spája dva historické alpské strediská Chamonix vo Francúzsku a Zermatt vo Švajčiarsku a jej úseky prechádzajú aj cez masív Mont Blanc. Táto trasa ponúka lyžovanie medzi najvyššími vrcholmi v Alpách, vrátane zostupu priamo pod horu Matterhorn.

Potrebujú vedieť Táto prehliadka je určite jeden pre nosenie, pokročilých lyžiarov – dĺžka každý deň sa pohybuje od šiestich do 10 hodín, s 1000m 1200m vzostupu denne. Na zjazdové lyžovanie úseky sú nikdy strmšie ako 35 stupňov, ale zjazdy sú dlhé a variabilné snehu.

Táto trasa je vhodná pre vynikajúcich lyžiarov a nie menej zdatných lyžiarkych turistov. Dĺžka každého dňa sa pohybuje medzi 6 až 10 hodinami s prekonávaním od 1000 do 1200 výškových metrov vzostupu a dlhé svahy majú sklon do 35° s meniacou sa kvalitou snehu.

Najnovšie komentáre

    Facebook CentralServis

    Náš servis